Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laddstationer ramavtal
Referensnummer: 20/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm Parkering har ett behov av laddstationer för hybrid-/elbilar till sina parkeringskunder. Leverans innefattar i detta sammanhang inte installation av laddstationer, utan Stockholm Parkering kommer upphandla installation av laddstationer separat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31158100 Batteriladdningsdon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen