Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biogasleveranser Bjuvs kommun.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Bjuvs kommun använder biogas för uppvärmning av fastigheter där gasnätet är utbyggt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09123000 Naturgas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bjuvs kommun söker med denna anbudsförfrågan att finna ett marknadsmässigt pris för biogas, samt och om så blir aktuellt även naturgas, samt att säkerställa Bjuvs kommuns offentliga upphandlingar.