2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av nyhetsbrevverktyg
Beskrivning: Nyhetsbrev är en kommunikationskanal som används för att nå ut till interna och externa målgrupper. Idag används Optimizely Campaign av ungefär 70 medarbetare inom VGR. Leverantören Optimizely har slutat uppdatera och supportera nuvarande verktyg för nyhetsbrev. VGR behöver upphandla ett nytt verktyg.
Intern identifierare: RS 2026-01401
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000