20077-2021 - ÄndringSverige-Tyresö: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vård- och omsorgsboende, Profilplatser enligt SoL till Tyresö Kommun
Referensnummer: 2020/KSUH 0070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser permanenta vård- och omsorgsplatser med följande profiler:
1. särskild diagnos eller funktionsnedsättning
2. specifika behov som språk och/eller religion.
3. inriktning HBTQ (certifierat)