200775-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Bränslen
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bränslepellets till Statens fastighetsverk.
Referensnummer: Dnr: 222-722/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Bränslepellets till Statens fastighetsverk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09110000 Fasta bränslen, 09111400 Träbränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen