200783-2025 - Planering
Sverige – Medicinsk utrustning – RFI för kommande upphandling av endoskopidiskmaskiner och torkskåp
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI för kommande upphandling av endoskopidiskmaskiner och torkskåp
BeskrivningRFI för kommande upphandling av endoskopidiskmaskiner och torkskåp med anledning av de nya sjukhusen i Eskilstuna och Västerås.
Intern identifierare20250327
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien