Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Servicetjänster för skalskydd
Referensnummer: LTU-689-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42961100 Passerkontrollsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
LTU har i fastigheterna på sina campusorter installerat skalskydd i form av inbrottslarmssystem och passerkortssystem. Denna upphandling omfattar löpande service av denna utrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42961100 Passerkontrollsystem, 45312200 Installation av inbrottssystem, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen