200862-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Socialt arbete – Chefsjour
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelChefsjour
BeskrivningUpphandlingen omfattar chefsjour till verksamheter i egen regi inom äldreomsorg och funktionsnedsättning och ska finnas tillgänglig utanför ordinarie arbetstid för att vägleda och stödja kommunernas berörda medarbetare i arbetsmiljöfrågor.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121584:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85311100 Äldreomsorg, 85311200 Social omsorg för handikappade