2. Förfarande
Förfarande
Titel: Program Ostlänken, Granskningsstöd Byggnadsverk
Beskrivning: Granskningsstödet omfattar entreprenader på sträckan för Ostlänken, som berör Stockholms län, Södermanlands län och Östergötlands län. Utöver Östra Regionen berörs även följande regioner, Mellersta regionen och Sydöstra regionen. Upphandlingen kommer att resultera i 2 kontrakt.
Intern identifierare: KOM-415822
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Program Ostlänken, Granskningsstöd Byggnadsverk