200974-2022 - ResultatSverige-Ludvika: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder omsorg 2021
Referensnummer: GNU 2021/118
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar kläder till omsorgen samt barnomsorgen i kommunerna Borlänge, Falun, Gagnef, Hedemora, Ludvika, Säter och Avesta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18200000 Ytterkläder, 18300000 Klädesplagg, 18400000 Specialkläder och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen