2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rapporteringsverktyg för Solvens II, kvantitativ rapportering
Beskrivning: Löf regionernas ömsesidiga försäkringsbolag inbjuder er att lämna anbud i upphandlingen gällande Rapporteringsverktyg för Solvens II, kvantitativ rapportering, vilket anges i detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor. Vänliga hälsningar Löf
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127346:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48443000 Programvara för redovisning, 48442000 Programvara för finansiella system, 48444000 Redovisningssystem, 66171000 Finansiell rådgivning, 66519310 Försäkringsrådgivning, 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 79412000 Finansiella konsulttjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Konsulttjänster avseende systemförvaltning och installation. Se 6.2 Option i Utvärdering. Specialistkompetens gällande Solvens II. Se 7.2 Option i Utvärdering.