2. Förfarande
Förfarande
Titel: Apple-datorer, kringutrustning och tillhörande tjänster
Beskrivning: Polismyndigheten behöver upphandla ett Ramavtal för att säkerställa det fortsatta behovet av Apple-datorer, kringutrustning och tillhörande Tjänster. Idag använder Polismyndigheten Apple-datorer, främst till att underhålla appar, ta fram nya appar samt extrahera information från Apple-datorer. Ramavtalet ska bidra till att tillhandahålla Polismyndigheten maximal verksamhetsnytta för dess investerade medel, vilket innebär att Leverantören hjälper Polismyndigheten att hushålla med statliga medel på bästa sätt.
Intern identifierare: A015.635/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara), 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30232000 Kringutrustning, 50000000 Reparation och underhåll, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Apple-datorer, kringutrustning och tillhörande tjänster