20100-2024 - ResultatSverige-Karlstad: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insulinpumpar bas och patch samt fristående CGM
Referensnummer: RS/222622
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på Insulinpumpar bas och patch samt fristående CGM till Region Värmland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33194100 Utrustning för infusion, 33194120 Infusionsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbud kan lämnas för hela eller delar av efterfrågade produktgrupper.
Upphandlingen är indelad i 3 produktgrupper enligt nedan:
1.     PG1 – Bas insulinpump
2.     PG2 – Patch insulinpump med hybrid closed loop (HCL)
3.   PG3 – CGM, fristående