201032-2019 - ResultatSverige-Kiruna: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal måleriarbeten Kirunabostäder AB och Kiruna Näringsfastigheter AB
Referensnummer: 2019/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser att täcka beställarens behov av måleriarbeten. Avtalet avser både invändig samt utvändig målning. Entreprenaden omfattar inte sprutmålning av exempelvis luckor eller dörrar som målas i verkstad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen