20104-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PR- och marknadskommunikationsinsatser i Tyskland 2021-2022
Referensnummer: 2021-061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79342000 Marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tre områden:
1. PR bearbetning
2. Samordning och genomförande av målgruppsinriktade marknadsaktiviteter
3. Redaktionell redaktör för sociala medier och www.visitsmaland.se/de
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen