Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd och bakverk
Referensnummer: KS2019/4930 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Produkten
Upphandlingen omfattar matbröd, vetebröd, konditorivaror samt transport till beställare inom Karlskrona kommun. Främst till kommunens kök, skolor, förskolor och äldreboenden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15812000 Bakverk och kakor, 15812100 Bakverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen