201052-2021 - ResultatSverige-Linköping: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandtekniska tjänster
Referensnummer: UC-2020-55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsområde
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Tandstödd fast protetik
Avtagbar protetikImplantatprotetik
Bettfysiologi
Apnéskena - monoblock
Apnéskena - duoblock
Ortodonti
Ortodonti - Herbst
Övriga arbeten
Leverantören ska för valt anbudsområde fylla priset i enlighet med bifogad produktlista, se punkten Pris på produkt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33132000 Tandimplantat, 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering, 33138100 Tandproteser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen