2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gasol och gasprodukter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av skärgaser, svetsgaser, lasergaser och gasolprodukter samt köp/hyra av flaskor. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden: A/ Gasol B/ Övriga agser Uppdraget innefattar även tillhörande servicetjänster.
Intern identifierare: 473/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24100000 Gaser
Ytterligare klassificering (cpv): 09120000 Gasformiga bränslen, 24111000 Väte, argon, ädelgaser, kväve och syre, 24111100 Argon, 24111200 Ädelgaser, 24111300 Helium, 44612100 Gascylindrar, 44612200 Gastuber
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A/ Gasol
Beskrivning: Gasol, serviceavtal och köp av flaskor.
Intern identifierare: A/ Gasol
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B/ Övriga gaser
Beskrivning: Ädelgaser, serviceavtal och hyra av flaskor.
Intern identifierare: B/ Övriga gaser