See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonservice, reparationer och däck med tillhörande tjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för service och reparationer av kommunens fordonspark, både personbilar och större bilar och andra fordon/arbetsredskap. Upphandlingen omfattar även däck, däckskiften och reservdelar.
Intern identifierare: KS 000727/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmänna föreskrifter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar service och reparationer till kommunen personbilar, lastbilar och övriga maskiner/arbetsredskap, inkl. köp av däck och reservdelar. Upphandlingen omfattar även däckbyten med tillhörande tjänster för kommunens lastbilar och övriga maskiner/arbetsredskap.
Intern identifierare: 1799729-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Personbilar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar service och reparationer till kommunen personbilar, inkl. köp av däck och reservdelar.
Intern identifierare: 1828558-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 2. Lastbilar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar service och reparationer till kommunens lastbilar och övriga maskiner/arbetsredskap, inkl. köp av däck och reservdelar. Upphandlingen omfattar även däckbyten. med tillhörande tjänster för kommunens lastbilar och övriga maskiner/arbetsredskap.
Intern identifierare: 1835696-2