201155-2023 - ResultatSverige-Boden: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Kontrollant/sakkunnig VVS
Referensnummer: SBN 2022-840
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
amhällbyggnadsförvaltningen i Bodens kommun inbjuder er här med att lämna anbud på Ramavtal kontrollant/sakkunnig VVS.
De kommunala bolagen Bodens Utveckling AB, Boden Science Park Fastighets AB och Bodens Näringsfastigheter AB är också avropsberättigade på detta ramavtal.
Innehåll av kompetensområdet och tjänst som efterfrågas, se förfrågningsunderlaget i sin helhet och uppdragsbeskrivning handling 07.3.
Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med två (2) leverantörer med rangordning av särskild fördelningsnyckel.
Placeringsorten är Boden med utgångspunkt Stadshuset i Boden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen