201180-2026 - Resultat
Sverige – Programvara och informationssystem – Överordnat system för passage och behörighet
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖverordnat system för passage och behörighet
BeskrivningUpphandlingen och efterföljande avtal omfattar leverans och driftsättning av system för administration av behörigheter i HFABs passersystem samt implementation och drift för hosting av tre stycken servrar enligt givna förutsättningar i förfrågningsunderlaget. I uppdraget ingår att integrera systemet med beställarens befintliga system.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120668:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48800000 Informationssystem och servrar