201244-2017 - ÄndringSverige-Jönköping: Fordon för avfall
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sophämtningsfordon 4-facksbilar.
Referensnummer: 17/94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144510 Fordon för avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun handlar upp ett antal sophämtningsfordon, 4-facksbilar.
Inledning:
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende köp av:
5 st. 4-facks sophämtningsfordon till vårt avfallsbolag June Avfall & Miljö AB org.nr: 559089-1254.
Uppskattat värde:
Avtalets uppskattade värde uppgår till 15 000 000 SEK.
Upphandlingsförfarande:
Upphandlingen genomförs i enlighet med bestämmelserna i lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) med ett Öppet förfarande.
Utvärdering:
Utvärdering kommer att ske genom att det ekonomiskt mest fördelaktiga anbud antas.
Avtalstyp:
Beställaren avser att teckna avtal med en leverantör.