Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal avseende engångsmaterial (slangset, oxygenatorier, venreservoarer och kardioplegiset) till hjärt- och lungmaskin, enligt beskrivning i Kravspecifikation bilaga 1.