201304-2022 - ÄndringSverige-Umeå: Motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil ny, finansiell leasing Vindelns kommun
Referensnummer: 22049
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Vindelns kommun: Lastbil 6x2 med tippflak, fastmonterad hydraulisk kran, plogutrustad med hyvelblad för finasiell leasing i 96 månader. Ny lastbil.
Köparen har för avsikt att leasa ny eller begagnad lastbil. Utifrån de anbud som inkommer kommer köparen därefter besluta om leasing av ny eller begagnad lastbil. Därmer kommer endast en av de två upphandlingarna att tilldelas.
Upphandlingen administreras av Upphandlingsbyrån, Umeå kommun.