201305-2022 - ÄndringSverige-Gustavsberg: Nät
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksdrift
Referensnummer: 2021KS/1287
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32400000 Nät
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att inkomma med svar för Värmdö Kommuns behov av modernisering och drift av kommunens nätverk.
Uppdraget omfattarett leverantörssansvar för kommunens nätverk jämte byte och modernisering av befintlig utrustning enligt kravspecifikationer, i kommunens lokaler.
Det främsta syftet med upphandlingen är att säkerställa tillgång till utrustning och tjänster som bedömsvara nödvändig för att upprätthålla nivån på verksamhetens IT- nätverk.
Upphandlingen omfattar inköp av utrustning för nätverk, samt tjänster för drift avnätverk.
Avtalet innebär att verksamheten kan beställa utrustningför nätverk och tjänster för nätverk.
Efterfrågade varor och tjänster som beskrivs i förfrågningsunderlaget utgör avtalets avgränsning för vad som kommer kunna avropas.