201309-2022 - ÄndringSverige-Ludvika: Ägg
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekologiska ägg 2021
Referensnummer: GNU 2021/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03142500 Ägg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ekologiska ägg till kommunerna Falun, Borlänge, Gagnef, Ludvika, Säter, Smedjebacken och kommunalförbundet VBU.