201316-2022 - ÄndringSverige-Ludvika: Alkoholfria drycker
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bryggerivaror, 2022
Referensnummer: GNU 2021/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15980000 Alkoholfria drycker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bryggerivaror till kommunerna Falun, Borlänge, Avesta, Gagnef, Hedemora, Ludvika, Smedjebacken, Säter och kommunalförbundet VBU.