201333-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandvårdsmaterial, förbrukning DEL 1
Referensnummer: VF2021-00032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens referensnummer och benämning är: VF2021-00032, Tandvårdsmaterial, förbrukning DEL 1
Varuförsörjningen avser upphandla ramavtal för tandvårdsmaterial, förbrukning och avser följande produktgrupper:
Tandfyllnadsmaterial, Endodontimaterial, Profylaxmaterial, Puts och poleringsmaterial, Engångsmaterial, Utrustning, tillbehör, Avtrycksmaterial, Instrument