Denna upphandling avser reinvestering av tre stycken befintliga mobila 2-plans genomlysningssystem (biplansröntgen), till verksamhetsområde ortopedi och handkirurgi, Område specialiserad vård.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33151200 Apparatur för röntgenbehandling, 33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen