201372-2023 - ResultatSverige-Malmö: Reparation och underhåll av bilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsanpassning
Referensnummer: SN-2022-799
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50112000 Reparation och underhåll av bilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser ramavtal för successiva avrop gällande fordonsanpassning och fordonsinredning.
Uppdragen avser främst tillhandahållande av bilinredning/påbyggnader, solfilm, fordonsanpassning och extrautrustning för personbilar och lätta transportbilar samt kringliggande tjänster i form av reparation extravärme, tillverkning och montering av maktrolonvägg/skiljevägg m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer, 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen