See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enstaka platser i särskilt boende för personer över 65 år
Beskrivning: Upphandlingen avser enstaka platser för personer över 65 år, korttidsboende för personer med behov av somatisk vård och omsorg eller med demenssjukdom samt profilboenden, permanenta- och korttidsplatser. Boendena ska vara geografiskt belägna inom Sverige.
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs enligt 19 kapitlet i Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Somatisk inriktning, korttidsplats
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102897:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311100 Äldreomsorg, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Demensinriktning, korttidsplats
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102897:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Profilboende, korttidsplats
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102897:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Profilboende, permanent plats
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102897:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Profilboende, inriktning Huntingtons sjukdom, permanent plats
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102897:Lot:5