Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI för Ombyggnad av vattenverk
Referensnummer: UPPH2022-XXXX
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektering av vattenverk inklusive styr & övervakning
Akademiska sjukhuset Uppsala
För att läsa mer, se bifogat dokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232430 Vattenrening, 45252210 Byggnation av vattenreningsverk, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställaren Region Uppsala (232100-0024) genom Fastighet och service önskar upplysa marknaden om planerad upphandling av konsult för projektering av nytt vattenverk med tillhörande vattenrenings-/justeringsprocesser inklusive styr & övervakning av vattenverket.