Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
This assignment concerns an evaluation with the purpose of promoting learning about Sida's work with normative dialogue. The evaluation is expected to identify key factors behind successful normative dialogue. The evaluation should help Sida increase the understanding of what works, what does not work, and why, as well as identifying both key bottlenecks and ways to improve.