Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande revisionsbesiktningar av brandlarm och sprinkleranläggningar
Referensnummer: UC-2022-158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland inbjuder härmed till att lämna anbudsansökan för tecknande av avtal rörande löpande revisions- och leveransbesiktningar av sprinkleranläggningar samt automatiska brandlarmanläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sprinkler
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Revisionsbesiktning av sprinkleranläggning
Brandlarm
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 71630000 Teknisk besiktning och provning
Revisionsbesiktning av brandlarm