2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vårdlokaler, Karlskrona centrum
Beskrivning: Region Blekinge behöver nya lokaler för en centralt belägen vårdcentral i Karlskrona, samt lokaler till ett antal andra verksamheter. Samlokalisering av några eller flera av dessa verksamheter kan vara möjligt. Syftet med denna informationsinhämtning är att utreda vad hyresmarknaden kan erbjuda för lösningar i förhållande till de lokalbehov som föreligger.
Intern identifierare: 25/1
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom