201628-2019 - ResultatSverige-Skellefteå: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter-Brandkonsult
Referensnummer: UH-2018-179
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser uppdrag som brandkonsult inom brandskydd enligt PBL. Uppdragen omfattar
Brandkonsultuppdrag bl.a. i samband med diverse entreprenad projekt. Uppdragen kan komma att omfatta både ombyggnads- och nybyggnadsprojekt. Närmare specificering av uppdraget kommer att anges vid avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Priser Skellefteå Kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser uppdrag som brandkonsult inom brandskydd enligt PBL. Uppdragen omfattar brandkonsultuppdrag bl.a. i samband med diverse entreprenad projekt. Uppdragen kan komma att omfatta både ombyggnads- och nybyggnadsprojekt. Närmare specificering av uppdraget kommer att anges vid avrop.
Priser Norsjö kommun
Del nr: 2
Priser Malå Kommun
Del nr: 3