201630-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Ramavtal gällande programvarulösningar och IT-konsulttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal gällande programvarulösningar och IT-konsulttjänster
BeskrivningDenna upphandling omfattar följande ramavtalsområde: 1. Område 1a. Programvarulösningar och Område 1b. kompetenser som är relaterade till IT/OT-projekt. 2. Område 2 - Generella IT-konsulttjänster
Intern identifierare647993
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72224100 Planering av systemimplementation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal gällande programvarulösningar och IT-konsulttjänster