201631-2021 - ÄndringSverige-Edsbyn: Skrivare och kurvskrivare
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utskriftstjänst Hälsingekommunerna
Referensnummer: 11803
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Skrivarupphandlingen tillgodoser Hälsingekommunerna (Bollnäs, Hudiksvall, Ljusdal, Nordanstig, Ovanåker och Söderhamn) och dess kommunala bolag med ett ramavtal för hyra/köp av multifunktionsskrivare (allt från små bordsskrivare till stora golvskrivare med stor kapacitet). Detta är fjärde gången denna upphandling annonseras pga tidigare överprövningar/beslut om att göra om den.