201632-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel FO9
Referensnummer: 2018-46498
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Stockholmshem inbjuder till att lämna anbud på uppdrag avseende markskötsel.
AB Stockholmshem arbetar målmedvetet för att skapa gröna hem där människor vill bo och leva. Stockholmshems målsättning för entreprenaden är att uppnå en kostnadseffektiv drift, skötsel och underhåll av Stockholmshems bostadsområden genom ett långsiktigt samarbete mellan B och L
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen