Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster Ekholms- och Fredriksbergsskolan med tillhörande förskolor
Referensnummer: UH-2019-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90919300 Städning av skolor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av ett avtal gällande Städtjänster; daglig städning, storstädning, golvvård och fönsterputs som ska utföras på Ekholms- och Fredriksbergskolan med närliggande förskolor. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen