Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för löpande inköp av livsmedel till Södersjukhuset AB.S tillagningskök för patientmåltider samt personalrestaurang och catering verksamhet.