201679-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Receptionstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård och kontorsservicetjänster till regionkontoret och PUC Stockholm.
Referensnummer: 2016-24504
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79992000 Receptionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av arbetsplatsservice (Soft FM) till Kriminalvårdens regionkontor och utbildningsenhet i Stockholm.
Information om upphandlingen:
Beskrivning av upphandling:
Kriminalvården upphandlar kontorsservicetjänster, så kallade mjuka facility manegement-tjänster (Soft FM), till regionkontoret och personalutbildningscentret i Stockholm. I tjänsterna ska ingå receptionistservice, lokalvård, kontorsvaruförsörjning, mötes- och konferensservice. Viss post- eller godshantering, kan bli aktuell inom ramen för uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen