Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende Bemanningstjänster inom administration, ekonomi, personal/HR och fastighet.
Orientering om uppdraget:
Lidingö stad, Stadsledningskontoret, har fått i uppdrag att upphandla ramavtal avseende bemanningstjänster till Lidingö stad (Staden). Stadens samtliga bolag har rätt att använda ramavtalet. Detta gäller även dotterdotterbolag till Staden.
Upphandlingen är uppdelad i följande delområden/anbudsområden:
2. Ekonomi.