201690-2018 - ÄndringSverige-Göteborg: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lilla Skintebovägen Ny förskola - Nyproduktion och rivning, utförandeentreprenad
Referensnummer: N230-0655/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Utförandeentreprenad uppdelad på två huvuddelar:
Huvuddel 1 består av rivning av befintlig byggnad söder om matsal/kök, nybyggnad förskola (10 avdelningar) inklusive markarbeten och beräknas påbörjas 30,8,2018 och ska vara färdigställd 28,5,2015.
Huvuddel 2 består av rivning av resterande del av kök/matsal samt iordningställning av norra delen av området och beräknas påbörjas 30,8,2020 och ska vara färdigställd 17,12,2020.