Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medarbetarundersökningar – Ramavtal.
Referensnummer: SU FV-2.2.2-1370-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311200 Genomförande av undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Bakgrund:
Efter tidigare beslut av rektor (SU FV-2.12.1-0437-16) ska samtliga institutioner och förvaltningsavdelningar regelbundet genomföra medarbetarundersökningar för att följa upp den organisatoriska och sociala arbetsmiljön. För att kunna verkställa det beslutet önskar nu Personalavdelningen upphandla en tjänst för medarbetarundersökningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311300 Undersökningsanalys, 79311400 Ekonomiska undersökningar, 79315000 Sociala undersökningar, 79320000 Opinionsundersökningar, 79342310 Kundundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen