201747-2020 - ÄndringSverige-Örebro: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cyklotron inkl. hot cells
Referensnummer: MT 2017-0147/1 / 17RS5820
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en cyklotron, två targets, radioactivity distribution system, sju hot cells, automatic gas compression system, area monitoring system för leverans till Avdelningen för sjukhusfysik, område thorax, kärl och diagnostik med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även optioner enligt förfrågningsunderlag.