201772-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskoga: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Djupfryst
Referensnummer: 2017-048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlskoga kommun inbjuder till anbudsgivning avseende ramavtal på livsmedel inom produktområdet Djupfryst för en avtalsperiod om två (2) år med möjlighet till förlängning i omgångar i ytterligare två (2) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15220000 Fryst fisk, fiskfiléer och övrig fisk, 15221000 Fryst fisk, 15229000 Frysta fiskprodukter, 15251000 Frysta skaldjur, 15311000 Fryst potatis, 15331170 Frysta grönsaker, 15555100 Glass, 15896000 Djupfrysta livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen