201831-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Masspektrometer
Referensnummer: 2017-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
1st analyssystem(instrument, dator och programvara) sk UHPLC-MSMS för rutinbruk och forskning inom funktionsområdet centrum för metabola sjukdomar(CMMS).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38433100 Masspektrometer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen