201882-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Helpdesk-tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Support- och underhållsavtal för Treserva
Referensnummer: 0238/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72253100 Helpdesk-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Intraservice upphandlar underhåll och support till befintligt IT-stöd för socialtjänsten.
Upphandlingen avser support och underhåll för systemet Treserva, levererat av CGI, då det nuvarande avtalet avseende support och underhåll löper ut under 2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Intraservice avser upphandla support och underhåll för systemet Treserva, levererat av CGI, då det nuvarande avtalet avseende support och underhåll löper ut under 2020.