Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal-Gjutning av Historiska belysningsstolpar
Referensnummer: 956/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928510 Stolpar för gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Gjutning av historiska belysningsstolpar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31527200 Utomhusbelysning, 34928510 Stolpar för gatubelysning, 44470000 Gjutjärnsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal- Gjutning av historiska belysningsstolpar.